Depo Evim

Eşya Depolama Koşullarının Önemi

Eşya depolama, profesyonel firmalarca müşterilere sunulan, son dönemin en çok tercih edilen hizmetlerinden bir tanesidir. Öyle ki hem yersiz kalabalıktan kurtulmak adına hem de eşyalarının değerinin korunması adına bireyler, eşya depolama koşulları el verdiği taktirde firmalar ile anlaşarak istedikleri güne kadar eşyalarını saklarlar. Depoevim olarak bizler de İstanbul içinde eşya depolama hizmeti veren firmaların başını çekmekteyiz.

Alanında uzman çalışanlarımız ve yıllar süren tecrübemiz sayesinde müşterilerimizin emanetlerini eşya depolama koşullarına uygun olmak kaydıyla istedikleri vakte kadar muhafaza ediyoruz. Peki şu ana kadar bahsettiğimiz bu koşullar nelerdir? Bizler, Depoevim ailesi olarak hangi koşulları mükemmel şekilde sağlayarak müşterilerimize eksiksiz bir hizmet veriyoruz? Gelin bu soruların cevaplarını vermeye çalışalım!

Eşya Depolama Koşulları Sağlanmazsa Ne Olur?

Eşya depolama koşulları, müşterinin sorunsuz bir hizmet alabilmesi için gerekli olan şartlardır. Bu şartlar veya koşullar sağlanamadığı taktirde peşin sıra sorunlar baş gösterir. Eşya depolama hizmeti veren her firma kendince bazı depolama şartları belirlemelidir. Ve hizmet verdiği süre boyunca da bu koşullara veya şartlara bağlı kalmalıdır. Koşullar sağlanamadığında, sağlansa bile takip edilmediğinde müşterinin emanet ettiği eşyaların güvenliği riske girer.

Müşteri, değerini korumak için teslim ettiği eşyasını geri almak istediğinde aynı eşyayı bulamaz. Bu durum birey için bir maddi yükümlülük yaratırken eşya depolama hizmeti veren firma için de hukuki bir sürecin başlangıcı olabilir. Depoevim ailesi olarak belirlediğimiz eşya depolama koşulları sayesinde şu ana kadar böyle bir sorun ile asla karşı karşıya kalmadık. Süregelen profesyonelliğimiz sayesinde de bundan sonra da kalmayacağız gibi gözüküyor.

Eşya Depolarında Belirlenen Koşullar

Bir depolama firması üstün bir hizmet vermek istiyor veya memnuniyet hedeflerinin altında kalmak istemiyorsa mutlaka kendince bazı koşulları belirlemelidir. Söz konusu olan eşya depolama olduğunda da şartların belirlendiği yegâne mekan kiralık eşya depoları olacaktır. Kiralık eşya depolarında koşullar sağlandığında hiçbir sıkıntı çıkmayacak, müşteri memnun bir şekilde firma tarafından hizmet alacaktır.

Eşya Depolamada İdeal Nem Oranının Belirlenmesi

Eşya depolama koşulları arasında zaruri derecede önemli olan en büyük problem nemdir. Nem, günlük aktivitelerimizi yerine getirmemizde bizleri rahatlatan veya tam tersi bizleri zorlayan etkenlerden bir tanesi olabilir. Evlerimizde, ofislerimizde veya iş yerlerimizde yeterli nem miktarını sağlayamazsak hem sağlığımız hem de konforumuz zarar görür.

Aynı durum eşya depoları için de geçerlidir. Özellikle de yaz aylarında kiralık eşya depolarında nemin büyük önemi vardır. Eşyalar kesinlikle nemden mahrum bir yerde saklanmamalıdır. Bilakis aşırı nemli bir atmosfer de eşyalara büyük zarar görür. Nem, eşya depolama koşulları söz konusu olduğunda kesinlikle atlanmamalıdır. Küf mantarı nemin aşırı olduğu ortamlarda kendini gösterir.

Küf, bulunduğu depoya zarar verirken içinde yer alan eşyalara da büyük maddi kayıplar yaşanmasına yol açar. Eşya depolarının belli aralıkla nem oranı ölçülmelidir. Bizler, Depoevim olarak kiralık eşya depolarımızın nem oranını mevsimsel olarak ölçmekteyiz. İdeal nem oranını sağlayarak müşterilerimizin eşyalarında hiçbir maddi zarar olmamasına özen göstermekteyiz.

Eşya Depolamada Rutubetin Önlenmesi

Tıpkı konutlarda olduğu gibi eşya depolarının da en büyük sorunu rutubettir. Rutubet; mevcut konutun, büronun, ofisin veya iş yerinin kalitesini önemli ölçüde aşağı çeker. İlk anda önemsiz görülen rutubet, gün geçtikçe etkisini arttırır ve sonunda önüne geçilmesi zor olan bir sorun haline gelir. Eşya depolama koşulları arasına rutubetin önlenmesini rahatlıkla sokabiliriz.

İyi yalıtım yapılmayan taşınmazlarda sıkça rastlanan rutubet, hava almaktan mahrum yerlerde kendini göstermektir. Kokusuyla içinde bulunanları rahatsız eden bu durumu yok etmek ne yazık ki çok zordur. Bu sebepten rutubet oluşmadan önce tedbir veya önlemler almak en iyi çözümlerden sayılmaktadır.

Rutubetten dolayı salınan koku uzun vadede içeride bulunan eşyalara tesir eder. Bu koku maalesef ki asla çıkmaz. Sizler eşyalarınızı ne kadar silerseniz silin, ne kadar yıkarsanız yıkayın rutubet kokusu her zaman var olmaya devam eder. Eşya depolama hizmeti veren firmaların rutubete karşı birtakım önlemleri almaları şarttır.

Eşya depolama koşulları tam anlamıyla sağlanamadığında rutubet baş gösterir. Depoevim olarak bizler, depolarımızı düzenli olarak havalandırarak rutubet oluşum riskini önemli ölçüde azaltmaktayız. Sadece havalandırarak değil, bizler depo inşaatı aşamasında da gerekli tedbirleri almış bir firmayız. Hava veya nefes alan malzeme seçimi sayesinde rutubet sorununu kökünden çözebilmekteyiz.

Eşya Depolamada Güneş Işığının Etkisi

Eşya depolarında yer alan eşyaların türleri, miktarları veya hacimleri müşteriye göre değişkenlik göstermektedir. Bir müşteri önemli olan evraklarını da depoya yerleştirmek isteyebilir, yeni taşındığı eve sığmayan gardırobunu da depoda saklamak isteyebilir. Eşyanın durumu ne olursa olsun güvenliği tamamen firmanın sorumluluğundadır. Ve firma, ürünlerdeki oluşabilecek tüm zararları önlemek amacıyla birtakım önlemler almak zorunda kalır. Bu önlemler doğrultusunda da eşya depolama koşulları ortaya çıkar. Firma, müşteriden aldığı ürünleri korumak amacıyla bu koşullara bağlı kalarak faaliyetlerini gerçekleştirir.

Depoevim olarak bizler, güneş ışığının eşyaya olan zararını pekala bilmekteyiz. Bunun için de eşyaların zarar görmemesi için depolarımızın direkt olarak güneş ışığının içine almaması için tedbirler almaktayız. Güneşten veya güneş ışığından eşyaları korumak için ilk olarak paketlemeye özen göstermekteyiz. Eşyaları güneşten korumak için profesyonel çalışanlarımız yardımıyla paketleme yapmaktayız.

Depolarımızda cam veya benzer saydam materyallere asla yer vermemekteyiz. Güneş ışının yansımasını engellemek için varsa böyle bir eşya üzerini kapatmaktayız. Eğer depomuz büyükse ve güneş ışığına gereksinim duyuyorsa, o zaman belli aralıklarla güneş ışığını depo içine yansıtabilmekteyiz. Tabii ki bu durum tüm depolarımız için geçerli değildir. Metrekare anlamında geniş olan depolarda böyle bir ihtiyaca gereksinim duyarız. Depolarımızın alanı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, https://www.depoevim.com/depo-fiyatlarimiz/ linkine tıklayabilirsiniz.

Maltepe Eşya Depolama- Depoevim
Eşya Depolama

İstanbul Beyaz Eşya Depolama

Gelişmiş İstanbul beyaz eşya depolama altyapımız ve uzman kadromuzla beyaz eşyalarınızı güvenle depolamak için en uygun ortamı sağlamaktayız. Müşteri memnuniyetini ön

Devamını Oku
Eşya Depolama hizmeti- depoevim
Eşya Depolama

Parça Eşya Depolama

Parça eşya depolama hizmetimiz, değerli eşyalarınızı güvenle koruma amacıyla faaliyete geçirilen özel bir çözümdür. Her bir müşterimizin ihtiyaçlarına özenle yaklaşarak eşya

Devamını Oku
Çekmeköy Eşya Depolama Firması- depoevim
Ev Eşyası Depolama

Ev Eşyası Depolama

Ev eşyası depolama firması olarak eşyalarınızı güvenle emanet edebileceğiniz bir depolama çözümü üretmekteyiz. Ev yaşamınızda değişiklik olduğunda ya da fazladan eşyalarınızı güvenli

Devamını Oku
Maltepe Eşya Depolama- Depoevim
Asansörlü Nakliyat ve Depolama

Asansörlü Nakliyat ve Depolama

Türkiye’nin önde gelen asansörlü nakliyat ve depolama hizmeti veren bir firma olarak sektörde yıllardır sağlam adımlarla ilerlemekteyiz. Sunduğumuz hizmetlerle müşterilerimize güvenilirlik,

Devamını Oku
Kartal Eşya Depolama- Avrupa Yakası Eşya Depolama- Depoevim.com
Arnavutköy Eşya Depolama

Avrupa Yakası Eşya Depolama

Avrupa Yakası’nın önde gelen eşya depolama çözümlerini üreten başarılı ekibimizle eşyalarınızın güvenliğini ve korunmasını en üst düzeye çıkarmaktayız. İhtiyaçlarınıza yönelik ayrıcalıklı

Devamını Oku
İstanbul eşya depolama- Anadolu Yakası Eşya Depolama- depoevim.com
Anadolu Yakası Eşya Depolama

Anadolu Yakası Eşya Depolama

Tabanımızı oluşturan yılların deneyimi ve sağlam altyapımız ile Anadolu Yakası’nın önde gelen eşya depolama hizmeti sunan firması olarak müşterilerimize en güvenilir

Devamını Oku

Çağrı Merkezimize Ulaşmak İster Misiniz?

Size Bir Telefon Kadar Yakınız

Eşya Depolama Koşullarının Önemi- Depoevim